KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15075314
nr 1507 5314
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1939, söderkåkar. Bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 45x48 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:04:13
5/12 16:28:15